Hlavním předmětem činnosti je distribuce tisku, tedy zajišťování dodávek celostátních i regionálních deníků, časopisů, elektronických médií, neperiodických publikací a dalšího doplňkového sortimentu na prodejní místa po celé republice. PNS zásobuje tiskem 17 000 prodejních míst, což je nejhustší síť prodejních míst v celé Evropě.

 

Další podstatnou aktivitou holdingu PNS je přímé provozování nejrozsáhlejší sítě maloobchodních prodejen tisku a doplňkového zboží na území České republiky. PNS vybudovala i sít Baliczech - výdejní místa pro e-shopy v trafikách. Stovky výdejních míst Baliczech = největší síť v České republice!  

Logo - baliczech

V rámci distribučních procesů PNS využívá nejmodernější technologie a pracovní postupy. Pracuje s jedinečným logisticko-informačním systémem, jediným svého druhu v celé Evropě, při zpracování remitendy využívá skenování a také například váhové systémy. Cílem PNS je stát se jednou z nejmodernějších distribučních společností v Evropě.

 

V roce 2007 jsme se stali členy Distripressu - mezinárodní neziskové organizace, jejímž cílem je podporovat rozvoj nezávislé distribuce tisku na celém světě. Od roku 2014 jsme také členy odborné Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Distropress - logoAPEK

PNS je i držitelem prestižního ocenění Czech Stability Award žebříčku „Nejstabilnější firma roku“, kde dosáhla na nejvyšší hodnocení AAA - excelentní. Certifikace vypovídá o nadstandartní ekonomické kondici naší společnosti, její solventnosti a spolehlivosti.

AAA_2015_sirka

 

 

Upozornění:

PNS nezajišťuje předplatné tisku nebo jeho doručování a nezprostředkuje změny v předplatném, jeho  rušení ani doručování. Tuto službu poskytují jednotliví vydavatelé, Česká pošta, Mediaservis a další.

 

 

Mise PNS

Úvodní stranaNaše denní práce je hlavně o logistice - především třídíme a rozvážíme tisk. To všechno vykonáváme bez ohledu na počasí, ať prší, sněží nebo fouká vítr. Na první pohled se distribuce tisku, neboli velkoobchod s tiskem, může zdát spíše fádní činností. Ale první zdání klame…

Při pohledu blíž, dovnitř PNS, pochopíme, jak různorodá tato práce je a jak důležitou úlohu PNS každodenně plní pro celou společnost a hospodářství České republiky. Tisk, který distribuujeme totiž plní významnou úlohu v procesu informovanosti a utváření názorů otevřené a demokratické společnosti a napomáhá dynamickému hospodářskému i kulturnímu vývoji.

Této skutečnosti jsme si plně vědomi, stejně jako společenské odpovědnosti, která z ní plyne. Chápeme naše činnosti jako důležitý dílčí proces na cestě mezi vydavatelem a čtenářem, který je nutno uspořádat tak, aby tisk mohl svou společenskou funkci skutečně naplňovat.

Pro nás to znamená především to, že: 

  • nabízíme celoplošnou distribuci po území celé České republiky a nesoustředíme se pouze na lukrativní prodejní místa,
  • podle instrukcí vydavatele zajišťujeme dobré zásobení prodejních míst, vydavatele zpětně informujeme o prodeji a konsultujeme s ním nákladovou politiku, čímž zajišťujeme dostupnost tisku pro všechny občany.

Kromě toho se cítíme povinni zachovávat vůči našim zákazníkům neutralitu. To znamená, že naší distribuční činností nechceme diskriminovat, nýbrž zachovávat princip rovného zacházení, stejnou věcnou podstatu ošetřit vždy stejně dobře. Našim cílem jsou otevřené a partnerské vztahy s našimi zákazníky i dodavateli. Jme si jisti, že tímto přístupem se nám podaří docílit většího úspěchu - úspěchu, ze kterého mohou profitovat všichni zúčastnění.

 

Obchodní údaje PNS

IČ: 45795533, DIČ: CZ45795533

Společnost je zapsaná pod spisovou značkou B1660 u Městského soudu v Praze.

 

Video ke stažení:

 

Prezentace ke stažení: