NOVÁ SPOLUPRÁCE PNS A ROHLIK.CZ 

První novinová společnost (PNS) pokračuje v rozšiřování své online prodejní sítě.

Tentokrát jde o evropskou jedničku v online prodeji potravin Rohlík.cz, se kterým již během června zahajuje spolupráci v oblasti prodeje periodického tisku. Po nedávném úspěchu se značkami iTesco a iGlobus se tak vybrané časopisy v distribuci PNS dostanou do další části online trhu.

Začátek spolupráce se týká dvaceti, primárně dětských a lifestylových měsíčníků. Portfolio časopisů na Rohlik.cz by se mělo postupně rozšiřovat také o další tituly, které společnost distribuuje.

Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva PNS a.s. k tomu dodává: V loňském roce jsme, ve spolupráci s několika externími subjekty a autoritami na trhu, vypracovali studii online portálu zaměřeného primárně na prodej tištěných titulů. Ze všech zpracovaných průzkumů a studií se, podobně jako ve světe kamenných prodejen, ukázalo, že nejefektivnější model je prodej tisku jako doplňkového sortimentu. U portálu zaměřeného čistě na tisk by bylo velmi složité dosáhnout takové hodnoty nákupního košíku, aby celý projekt dával ekonomický smysl. 

 

O První novinové společnosti, a.s. 

PNS je největším distributorem tisku na českém trhu. Již od roku 1953 pravidelně dodává tiskoviny do obchodních řetězců, trafik i do vašich schránek. Společnost zajišťuje distribuci celostátních i regionálních deníků, časopisů, neperiodických publikací a doplňkového sortimentu. Jako největší alternativní poštovní operátor v České republice také distribuuje letáky a listovní zásilky. 8 000 doručovatelů, 14 000 prodejních míst a miliony výtisků měsíčně po celé České republice tvoří jedinečnou tiskovou distribuční síť v Evropě.

 

Kontakt pro média:

Jana Klenková

jana.klenkova@pns.cz

+420 720 986 522