Letos v létě očekáváme nárůst zájmu o noviny a časopisy o 20 až 30 %

Poptávka po novinách a časopisech se i letos v létě v Česku zvýší. Očekává to největší distributor tisku První novinová společnost (PNS). Češi budou stejně jako loni méně cestovat do zahraničí a letní dovolenou stráví spíše v tuzemsku. Jejich zájem o nákup tisku se tak pravděpodobně zvýší především v tradičních turisticky atraktivních lokalitách, které se po uvolnění protiepidemických opatření a omezení cestování ze zahraničí orientují právě na tuzemské hosty.

První novinová společnost proto upravila svoji strategii. Stejně jako loni posílila distribuci na tuzemská místa v okolí přehrad, lázní a turistických cest.

Očekáváme, že letošní letní sezóna se bude podobat té loňské, a to i přesto, že se počet lidí cestujících do zahraničí určitě oproti loňsku zvýší. Zájem zákazníků o noviny a časopisy proto odhadujeme vyšší o dvacet až třicet procent oproti běžnému ročnímu průměru. Pokud se epidemická situace bude i nadále zlepšovat, dá se předpokládat, že se příští rok vrátíme na čísla z roku 2019,“ uvádí Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva První novinové společnosti a.s.

Loni kupovali noviny a časopisy lidé v tomto období nejvíce ve Středočeském kraji (22,2 %) a v Jihočeském kraji (18,4 %). Následovaly Pardubický, Liberecký a Ústecký kraj, ve kterých podíly prodeje tisku během léta vzrostly nejvýrazněji. Nejčastěji nakupovali loni Češi tisk v samoobsluhách s potravinami.

 

O První novinové společnosti, a.s.

První novinová společnost a.s. (PNS) je největším distributorem tisku na českém trhu. Zajišťuje distribuci celostátních i regionálních deníků, časopisů, neperiodických publikací a doplňkového sortimentu na prodejní místa. PNS jako největší alternativní poštovní operátor v České republice také distribuuje letáky a listovní zásilky. Tiskem a doplňkovým zbožím zásobuje téměř 17 000 prodejních míst po celé republice šest dní v týdnu. Vytváří tak nejhustší síť prodejních míst v Evropě. Společnost vznikla v roce 1992, její historie ale sahá až do roku 1953. PNS disponuje rozsáhlými možnostmi distribuční sítě pro doručení tiskovin do schránek, prodejní sítě tiskovin a doplňkových produktů, kterou nabízí pro využití širokému spektru obchodních partnerů.

Kontakt pro média:

Jana Bakešová
jana.bakesova@dark-side.cz
+420 731 613 604