Stanovisko k situaci v předplatném denního tisku

20.2.2018

Společnosti PNS a.s. a Mediaservis, s.r.o. dále pokračují v řešení posledních několika desítek neobsazených doručovacích tras pro předplatné denního tisku. Problematickými regiony, byť dnes v mnohem menším rozsahu, jsou sever Moravy, část východních Čech, část středních Čech a některé doručovací trasy v Praze a Brně. Jde však celkem o 2% ze všech předplacených novin a počty nedoručených předplacených deníků se každým dnem zmenšují.

V polovině února 2018 chybí PNS a Mediaservisu necelá stovka doručovatelů a nedostatky v doručování jsou regionálně rozloženy po celém území ČR. V nejsložitějších oblastech i nadále pokračují náborové kampaně a realizace technických řešení, která by situaci pomohla definitivně vyřešit.

Od začátku února se souběžně rozběhla celá série kroků ke zvýšení kvality doručování předplacených deníků. Jde především o zajištění pravidelnosti, kontrolu příčin případných lokálních výpadků, řešení technických záležitostí včetně správného doručování až do schránek předplatitelů a také včasnost doručování novin. Cílem je stabilizovat a "zpevnit" síť doručovatelů tak, aby byla plně funkční a stala se dobře fungující části logistiky předplatného tisku. Spuštění projektu zkvalitňování sítě nabízí také vydavatelům přehled o situaci a umožňuje prakticky okamžitě řešit místní výpadky a stížnosti předplatitelů. Komunikační systém mezi vydavatelem, distributorem a sítí doručovatelů se postupně stane nejdůležitějším komunikačním kanálem distribuce a doručování předplatného tisku.

Společnosti PNS a Mediaservis se omlouvají všem, kteří jsou postiženi výpadky v doručování předplatného deníků. Snažíme se situace vyřešit co nejrychleji a nejefektivněji ve všech místech, kde se nám to dlouhodobě nedaří. Věříme, že poslední neobsazené doručovací trasy se podaří vyřešit do konce února 2018. 

 

Kontakt pro média:

Vít Kurfürst

Czech P.R., s.r.o.

e-mail: kurfurst@czechpr.cz

Archiv aktualit